Pripravte si chuťovky k pivu či vínu

Údeniny priamo nabáda k využitiu v studenej kuchyni. Pripravte si domáce studené pochúťky, ktoré sa skvele hodia na večerné posedenie pri pive či vína.

Príprava studených chuťoviek z údeniek je jednoduchá, s trochou času a šikovnosti si doma môžete prichystať obľúbené lahôdky, ako sú utopenci, tlačenkový šalát alebo najrôznejšie rolky so zdravými náplňami .

Údenina ako hlavný chod

Kúsok údeného mäsa alebo klobáska sa skvele hodí, keď nemáte čas na dlhé varenie. Nie je nič jednoduchšie, než si pripraviť vyprážanú rýchlovku - vyskúšajte osvedčené recepty na rýchlovky z údenín .

Hlavné jedlá s údeninou taktiež patria k tradičným českým jedlám a preto ich neváhajte zaradiť do vášho jedálnička. Pripravte si obľúbené hlavné chody s údenkami , ktoré milovali už naše prababičky.

Hor sa na grilovanie!

Údeniny na čele s údeným mäsom priamo nabáda k vonkajšiemu využitiu a príprave na cestách. Vďaka údeniu majú dlhšiu trvanlivosť ako čerstvé mäso , a tak sú výborným riešením na dovolenku alebo víkendový pobyt na chate. Chystáte sa na piatkovú grilovačku s priateľmi ? Nezabudnite na jednoduchý salámový hamburger , ostrejšie pikantné burty alebo klasické špekáčiky grilované v alobale .

Neviete, ako pripraviť grilované údeniny? Vyskúšajte naše osvedčené recepty a postupy na opekanie klobások, špekáčikov a burtov .