Jednoduché domáce limonády

Chcete dodržiavať pitný režim v lete, ale obyčajná voda už vás trochu nudí? Skúste domáce limonády! Za pár korún si pripravíte skvelé osvieženie a stavte sa, že väčšinu surovín máte doma.

Základom dobrej domácej malinovky je vychladená sóda . Zabudnite na neekologickú balenú sódu a vyrobte si doma sódu, na trhu je nespočetné množstvo domácich výrobcov. Pokiaľ nemáte po ruke ľadovo vychladenú sódu, vhoďte na dno pohára alebo džbánu pár kociek ľadu.

V každej správnej domácej limonáde nesmie chýbať sirup ! Je len na vás, či zvolíte osviežujúci citrón, pomaranč, bazy, alebo siahnete po aromatickejších ovocných sirupoch. Nebojte sa použiť ani domáce sirupy od babičiek, intenzívna ovocná chuť v kombinácii s perlivou vodou chutí skvele a pomer riedenia je len na vás.

Ak vložíte do malinovky aj kúsky ovocia alebo bylinky , jej chuť bude ešte lepšia. Klasickou variantou je limonáda s nadrvenými lístkami mäty, ktorá vás v sparnom lete skutočne ochladí. Vyskúšať však môžete aj menej známu medovku, materskú dúšku, vetvičky levandule alebo napríklad lístky nádchu. Z ovocia je potom najvhodnejšie to, ktoré je prirodzene šťavnaté- citrusy, hrozno alebo napríklad melón. Pokiaľ nemáte čerstvé ovocie po ruke, môžete siahnuť aj po mrazenom variante-limonáda s mrazenými malinami či čučoriedkami chutí výborne.

Vyskúšajte aj netradičné malinovky s kúskami zeleniny - nakrájajte do vody kúsky paradajok alebo uhorku. A pokiaľ necháte uhoriek vo vode naložený cez noc, uvoľnia sa látky prospešné pre vaše zdravie aj pleť. Tak hor sa do toho! Domáce limonády sú teda nielen dobré, ale aj zdravé - vyskúšajte napríklad recepty na drinky, po ktorých nepriberiete ani deko !

Miešané nápoje, ktoré zvládnete aj doma

Obľúbené koktaily nepatria len na párty, môžete si nimi vylepšiť aj ktorýkoľvek obyčajný deň. Užite si chvíľku pohody s dobrým drinkom bez toho, aby ste požili kvapku alkoholu.

Pripravte si odľahčenú variantu obľúbených koktailov, suroviny ľahko zoženiete v každom väčšom obchode alebo na internete. Nebojte sa ani vymýšľania vlastných kombinácií, fantázii sa medze nekladú.

Nemáte inšpiráciu? Vyskúšajte osvedčené recepty na letné drinky .

Ľadová káva - osvieženie aj vzpruha v sparnom dni

Pokiaľ hľadáte nápoj, ktorý vás nielen osvieži, ale aj trochu povzbudí, vyskúšajte ľadovú kávu.

Jej príprava je jednoduchá a môžete si jej chuť vylepšiť napríklad pridaním našľahaného mlieka, smotany alebo kopčeka zmrzliny. A čo tak rozmixovať studenú kávu s kockami ľadu?