Ste v strese? Pomôžu vám aj vhodné doplnky stravy!

V súčasnej dobe väčšina z nás nezažíva práve pokojné obdobie. Obavy o zdravie, prácu a negatívne správy, ktoré sa na nás valia zo všetkých strán, nás dostávajú do stresu. A ten si, hoci si to zo začiatku ani nemusíme uvedomovať, vyberá svoju daň.

Bohužiaľ zdravotné. Priveľa stresu sa spolupodieľa na vzniku vážnych zdravotných ťažkostí vrátane srdcového infarktu, vysokého krvného tlaku, žalúdočných vredov, astmy a bohužiaľ aj rakoviny. Preto je tak dôležité vedieť sa stresom nakladať.

Pozitívne, alebo vyčerpávajúce?

Ku stresu dochádza v každej situácii, ktorá od nás vyžaduje prispôsobenie sa zmene. Vrátane tej pozitívne. Stres športovec zažíva po víťazstve v pretekoch, zamestnanec po zvýšení platu. Za stresovú situáciu sa môže považovať aj extrémne radosť. Takýto stres nám neubližuje, naopak nás skôr motivuje. Na rozdiel od stresu tzv. Vyčerpávajúceho, ktorý môže vyvolať výpoveď zo zamestnania, rozvod či smrť blízkej osoby. Ale tiež nadmiera negatívnych správ, ktoré v súčasnej dobe zažívame v súvislosti s Koronavirové pandémiou.

Stres verzus stresor

Zlou správou je, že stresovým situáciám sa v živote nevyhneme, môžeme sa im však prispôsobiť. K tomu, aby sme sa stres naučili zvládať, musíme pochopiť rozdiel medzi stresorom a stresom. Kým stresory sú vonkajšie podnety, ktorým čelíme, stres potom je spôsob, ako na ne reagujeme. Preto v prvom rade musíte určiť príčinu, ktorá vás do stresových situácií dostáva. A tej sa, ak to je možné, vyvarovať.

Základom je pozitívna nálada

A potom existuje mnoho osvedčených techník, ako sa stresom nakladať. Základom je pozitívna nálada. Tú podporíte treba cvičením a pohybom na čerstvom vzduchu, dostatočným odpočinkom a tzv. Radostnú myslí. Ale tiež vyváženou stravou s dostatkom vitamínov a minerálnych látok.

Stavte na doplnky stravy

Vyskúšať môžete aj kvalitné doplnky stravy, napríklad prípravok ANTISTRES z portfólia spoločnosti Naturvita, ktorá trh zásobuje kvalitnými prípravkami pre zdravie a krásu. Tento prírodný produkt s výťažkami Valeriány lekárskeho, vítaním uspávajúca a Rozchodnica ružovej, ktorý zoženiete napríklad na internetovej lekárni Gigalekarna.cz , stimuluje nervový systém a pomáha organizmu adaptovať sa na psychický stres.

Predovšetkým sa však majte radi. A snažte sa byť v pohode. A uvedomte si, že nemá zmysel robiť si ťažkú ​​hlavu z vecí, ktoré nedokážete zmeniť.

Další zajímavé nápady:

Zdieľajte svojim priateľom:

Profilový obrázek

Milan & Ondra

Obaja sme fanúšikovia dobrého jedla a varenie nás baví. Na webe Webrecepty vás chceme inšpirovať tradičnými, ale aj menej obvyklými recepty. Budeme radi, keď naše recepty vyskúšate a dáte nám vedieť ako vám chutilo. Dobrú chuť! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné databáze. Vyžadované informace jsou označeny *.