Ideálne pohostenie na oslavu

Drobné chuťovky s rôznymi druhmi nátierok tvoria obľúbenú súčasť slávnostného pohostenia na rodinných i firemných oslavách. Malé jednohubky sa ľahko konzumujú a doplnené kúskom zeleniny či napríklad olivou vyzerajú lákavo. V prípade akcie pre dospelých sa navyše nemusíte báť pripraviť pikantné nátierky a ďalšie syrové pochúťky .

Aromatické syry sa skvele hodia k pivu aj vínu, preto by sme na ne nemali pri príprave pohostenia zabúdať. Niektoré druhy syra sa však nehodia na konzumáciu samotnej- mäkký camembert sa po pár minútach na tanieri nedá poriadne uchopiť, niva je príliš mazľavá a parmezán zase dosť tvrdý.

Tieto syry sú potom ideálne na spracovanie do nátierok-trenie niva či jednohubky s hermelínovou nátierkou a kúskom mandarínky patria medzi večierkové stálice.

Zdravá desiata pre deti

Nátierky zo syra a zeleniny sú vítanou zmenou v jedálničku malých aj väčších detí. Väčšina kupovaných desiat pre deti je sladká - od ovocných vrecúšok až po celozrnné sušienky.

Nie každé dieťa je ale taký milovník sladkého a navyše príliš cukru neprospieva ani deťom, ani dospelým. Pripravte deťom lahodné nátierky a ozdobte treba zeleninou vykrojenou vykrajovačmi na pečivo. Uvidíte, že také jedlo naláka nejedného malého stravníka.