Nekupujme pochutiny

Pochutiny, ako sú chipsy, chrumky, čokoláda, oblátky a ďalšie, dosť lezú do peňazí. A navyše nie sú vôbec zdravé. Ale aby ste namiesto hryzenia nechtov pri televízii mali čo zahryznúť, pripravte si niečo dobré doma. Urobte si domáce slané pečivo nielen k televízii, ale aj ako pohostenie . Lacno si môžete prichystať aj plnené pečivo čímkoľvek budete chcieť .

Namiesto sladkých čokolád a oblátkov môžete sebe či deťom urobiť kysnuté pečivo na sladko vo viacerých variantoch . Kysnuté cesto všeobecne vyjde veľmi lacno a dá sa z neho vymyslieť množstvo dobrôt.

Varte vo veľkom a zamrazte

Varenie na jeden deň sa skutočne nevypláca. Pri prepočte vydanej energie, ako fyzickej, tak fyzikálnej, to za to naozaj nestojí.

Zavárajte a tvorte svoje polotovary a konzervy

V mnohých prípadoch sa to vyplatí, najmä ak máte úrodu zo záhradky. Môžete si urobiť lahodné marmelády, kečupy, kompóty alebo pečené čaje.Pozrite sa, ako na výborné jablčné zaváraniny .

A čo napríklad taká domáca mäsová konzerva ? V obchodoch často za lacný peniaz nájdem len niečo, čo zďaleka mäso pripomína.

Tvorte podomácky

Domáca majonéza za pár minút . Áno, je jednoduchá, poctivá a hlavne ušetrí vašu peňaženku, pokiaľ sa práve kvôli tejto zabudnutej surovine musíte vydať do ďalekého obchodu.

Či už dostanete chuť na sladké alebo slané, u nás nájdete množstvo inšpirácie. Upečte si domácu pizzu na mnoho spôsobov alebo napríklad voňavú domácu vianočku .