Ako pripraviť kačacie mäso

Najobľúbenejšou úpravou je určite pečená kačica . Kačice mávajú, rovnako ako husi, silnú vrstvu masti pod kožou, ktorá sa najlepšie uvoľní dlhým pozvoľným pečením. Tak vznikne výpok, ktorý preliaty cez mäso bráni prílišnému vysúšaniu a pripaľovaniu mäsa.

Ak nechcete celú pečenú kačicu, môžete upiecť len jej časť- najčastejšie kačacie stehná, ktoré sú šťavnatejšie ako prsia. Kačacie prsia sa výborne hodia na grilovanie . Upravujú sa rovnako ako kuracie prsia, ale sú chuťovo zaujímavejšie. Grilovaná hydina je všeobecne jednoduchá na prípravu a zavďačíte sa s ňou takmer každému stravníkovi.

Kačacie mäso môžete využiť aj na polievku, medzi najznámejšie patrí kačacie vývar, tzv. kaldoun s knedličkami z kačacieho mäsa.

Zdravé pochúťky z kačice

Väčšina z nás si pod pojmom kačica najskôr predstaví obľúbenú pečenú kačicu s knedľami a kapustou. Táto tradičná česká pochúťka patrí medzi najčastejšie recepty z kačacieho mäsa, ale rozhodne nepatrí medzi zdravé jedlá. Kačicu však nemusíte jesť len utopenú vo vlastnej masti.

V posledných rokoch je doslova hitom trhané kačacie mäso . Na túto lahôdku potrebujete kačacie prsia aj s kožou, avšak ak počítate každú kalóriu, môžete využiť aj bez kože. Kačacie prsia sú najdiétnejšia časť kačky a tak si ich môžete bez obáv dopriať. Na rozdiel od kuracích pŕs obsahujú množstvo vitamínov a minerálov a spomínané trhané mäso na kúsku čerstvého chleba doplnené ľahkým šalátkom je skutočná delikatesa.

Prsia z kačice môžete tiež zamiešať priamo do zeleninového šalátu. Pripravte si svoju obľúbenú zálievku a šalát s kačacími prsiami poslúži ako skvelý ľahký obed.

Za vyskúšané stojí aj polievka z kačacieho mäsa. Do nej môžete využiť ako kosti, tak mäso a drobky. Možno vás prekvapí, ako chutí a navyše zdravá môže taká polievka z kačacích vnútorností byť.