Vedeli ste, že pečivo tak, ako ho poznáme my, je svetová rarita? Podobné pečivo pečú len na Slovensku a niektoré druhy obmedzene v ďalších krajinách, ako napríklad perníčky alebo kokosové guličky. Bohato zdobené vykrajované tvary sú však naším národným pokladom, ktorý s rokmi nestráca na obľube ani kvalite.

Uložte si rodinný recept

Receptov na pečivo existuje skutočne nepreberné množstvo, ako ale spoznať ten správny? V prvom rade sa riaďte surovinami. To najlepšie pečivo nikdy neupečiete z náhradiek, preto stavte na poctivosť a kvalitu.

Ďalším tipom je inšpirácia od známych či príbuzných. Chutí vám netradičné vianočné pečivo na návšteve? Nebojte sa požiadať hostiteľa o recept či osvedčený tip na pečenie, iste bude polichotený a rád sa s vami o svoje tajomstvo podelí.

Ak skúšate recept naslepo a výsledok je podareným nezabudnite si recept označiť pre ďalší rok tak, aby ste nabudúce nemuseli tápať, ktoré bolo to najlepšie linecké či išelské pečivo .

Vyskúšajte originálne druhy, ktoré nemá každý

Nudí vás na návštevách a oslavách stále rovnaké perníčky , kokosky a rožky? Vyskúšajte niektorý z nových druhov cukroviniek, ktoré nemá každý a vďaka tomu zaujmú každého, kto už má klasiky po krk. Upečte si lahodné pečivo s makom , osviežujúce citrónové pečivo alebo napríklad nadýchané pečivo z bielkov .

Ak nefandíte vianočnému prejedaniu a sviatky pre vás rozhodne nie sú dôvodom na neriadenú konzumáciu sladkostí, skúste niektorý zo zdravších druhov cukroviniek. Vynikajúci a pritom odľahčený variant môže byť vianočné pečivo s datľami a celiakmi určite poteší recepty na bezlepkové pečivo .

Nezabúdajme tiež na obľúbené nepečené pečivo , ktorého príprava obvykle netrvá tak dlho. Pokiaľ teda sviatky klopú na dvere a vy hľadáte jednoduchý a rýchly recept, rôzne sladké guličky a tyčinky zo sušeného ovocia sú tá správna voľba.